مسئول کمیته اسکان و پذیرایی چهارمین جشنواره آثار و تولیدات :

میزبان هفتصد میهمان از کلیه استان ها در جشنواره آثار و تولیدات هستیم

مسئول کمیته اسکان و پذیرایی چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی گفت: تعداد پیش بینی شده برای مهمانان این جشنواره هفتصد نفر است و برای اسکان هفتصد نفر برنامه ریزی کامل شده است.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‎رسانی چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنریمصطفی کریمی با بیان اینکه از بهمن ماه سال گذشته از هتل های اصفهان بازدید به عمل آمد و هشت هتل مورد تایید مسئولان قرار گرفت افزود:اسکان هنرمندان و مسئولان این جشنواره در هشت هتل صورت می گیرد.

وی به تعداد مهمان ها اشاره کرد و افزود: تعداد پیش بینی شده برای مهمانان این جشنواره هفتصد نفر است و برای اسکان هفتصد نفر برنامه ریزی شده است.

کریمی به مهمانان جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: در اصفهان میزبان مدیران،معاون فرهنگی و مسئول واحد های تخصصی مراکز استانی و گروه های راه یافته به جشنواره و مدیران ستادی و مهمانان ویژه هستیم.

مسئول کمیته اسکان و پذیرایی جشنواره تولیدات گفت:عوامل اجرایی کمیته ها برای هماهنگی و انجام فعالیت های جشنواره چند روز زودتر در هتل های مورد اشاره مستقر خواهند شد .

وی ادامه داد: مسئول کمیته های هر استان با مسئولان واحدهای مراکز استانی در یک هتل هستند و استانهایی که در کمیته های مختلف اثر ارسال کردند جز مهمانان جشنواره محسوب می شوند.

کریمی به نحوه ایاب و ذهاب مهمانان اشاره کرد وگفت : برای جابه جایی مهمان ها تمامی تمهیدات لازم برای تهیه وسایل نقلیه انجام شده است و مشکلی در زمینه جابه‎جایی مهمان ها نخواهیم داشت.

چهارمین جشنواره آثاروتولیدات مراکز استانی حوزه هنری 7تا9 مهرماه سال جاری در استان اصفهان برگزارخواهد شد.

 

تعداد کل نظرات : 0 منتشر شده : 0 منتشر نشده : 0 غیر قابل انتشار : 0

یادداشت روز


وجود دبیرخانه دائمی جشنواره تولیدات مراکز استانی ضروری است

برای برپایی کیفی‎تر جشنواره صرفا تعداد شمارگان آن، ارتقای کیفی به جشنواره نمی‎دهد، بلکه در جهت پیشرفت دوره به دوره آن، باید دبیرخانه‎ای مرکزی به‎صورت دائمی تشکیل و در فاصله برپایی دوره‎های مختلف جشنواره به‎طور فعال‎تری عمل کنند. تشکیل دبیرخانه دائمی و برگزاری کارگاه‎های توجیهی ویژه هنرمندان موجب برقراری ارتباط مستحکم بین هنرمندان با جشنواره و تبیین اهداف برای آنان می‎شود تا با توجیه درست بتوانند آثاری متناسب با اهداف جشنواره تولید و از ارسال آثار آرشیوی پرهیز کنند.

بسیاری از از آثار راه‎یافته به چنین جشنواره‎هایی معمولا آرشیوی بوده و بعضی از آن‎ها به جشنواره‎های مختلف راه یافته‎اند، درحالی که می‎توان با ایجاد دبیرخانه دائمی و فعال به سیاست‎گذاری و توجیه هنرمندان پرداخته و تولیدات فاخری متناسب با موضوع و اهداف برگزارکنندگان جشنواره اقدام کرد. هدف از برپایی این جشنواره‎ها کمک به ارتقای سطح خلاقیت و اندیشه هنرمندان جوان است تا بتوانند با خلق آثار محکم و متناسب با موضوع جشنواره، هنرآفرینی کنند. تداوم جشنواره باعث ایجاد انگیزه بیشتر در جامعه جوان هنرمندان خواهد شد و آنان را وادار می‎کند که به موضوعات مطرح شده در جشنواره عمیق‎تر فکر کنند و از نگاه هنری اثر خلق کنند.

تناسب آثار با ماموریت‎های محوری حوزه هنری از جمله دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، خانواده و بیداری اسلامی از مهمترین ملاک‎ها در این زمینه است. این آثار متناسب با این سیاست‎ها و از بعد مسائل فنی، هنری و زیبایی‎شناسی ارزیابی و داوری می‎شوند. قزوین از دیرباز در زمینه هنرهای تجسمی از جایگاه ممتازی برخوردار بوده است و به‎واسطه همین ویژگی برجسته، شایستگی و استحقاق این را دارد که دبیرخانه بخش تجسمی تولیدات مراکز استان‎ها را از صفر تا صد بر عهده داشته باشد.

کشف استعدادهای جوان و هدایت آن‎ها مهمترین رسالت جشنواره‎های هنری است. اگر برپایی این جشنواره‎ها صرفا برای برگزاری باشد، بیشتر به‎منزله یک کار نمایشی است، اما اگر به‎صورت کیفی‎تر و دائمی‎تر باشد، می‎توان استعدادهای زیادی را در تمام حوزه‎های مختلف شناسایی و به رشد کمی و کیفی آنها کمک کرد.

 

تولیدات مراکز استان


مصاحبه و گفتگو


گالری تصاویر


فراخوان جشنواره