همگام با چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری

راهیابی انیمیشن «پایستگی» از حوزه هنری استان زنجان به مرحله داوری نهایی جشنواره تولیدات

روابط عمومی حوزه هنری زنجان، از راهیابی انیمیشن «پایستگی» به مرحله داوری نهایی چهارمین جشنواره آثار و تولیدات خبر داد.

 به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‎رسانی چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری، مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان زنجان گفت: انیمیشن «پایستگی» به کارگردانی آرش محمدی، از تولیدات حوزه هنری استان زنجان می باشد.

میثم سیفی افزود: انیمیشن پایستگی به کارگردانی آرش محمدی و محمد بیات در بهمن‌ماه سال 92 در حوزه هنری زنجان تولید شد است.

وی با اشاره به اینکه موضوع این انیمیشن، اخلاقی است اظهار داشت: انیمیشن پایستگی به مدت 100 ثانیه در ارتباط با تاثیرات و بازخوردهای رفتار انسان در محیط پیرامونش ساخته شده است.

سیفی با بیان اینکه حمایت از هنرمندان جوان و با استعداد به ویژه در زمینه تولید انیمیشن یکی از مهم ترین رویکردهای حوزه هنری است، افزود: انیمیشن "پایستگی" با بهره گیری از تکنیک ها و ابزارهای ساده تولید شده و بیان محتوای اخلاقی آن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

شایان ذکر است، چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراكز استانی حوزه هنری از 7 تا 9 مهرماه سال جاری در بخش های تجسمی، موسیقی، هنرهای تصویری، ادبیات پایداری، محصولات فرهنگی، ادبیات و نمایش به میزبانی حوزه هنری استان اصفهان برگزار می شود.

تعداد کل نظرات : 0 منتشر شده : 0 منتشر نشده : 0 غیر قابل انتشار : 0

یادداشت روز


وجود دبیرخانه دائمی جشنواره تولیدات مراکز استانی ضروری است

برای برپایی کیفی‎تر جشنواره صرفا تعداد شمارگان آن، ارتقای کیفی به جشنواره نمی‎دهد، بلکه در جهت پیشرفت دوره به دوره آن، باید دبیرخانه‎ای مرکزی به‎صورت دائمی تشکیل و در فاصله برپایی دوره‎های مختلف جشنواره به‎طور فعال‎تری عمل کنند. تشکیل دبیرخانه دائمی و برگزاری کارگاه‎های توجیهی ویژه هنرمندان موجب برقراری ارتباط مستحکم بین هنرمندان با جشنواره و تبیین اهداف برای آنان می‎شود تا با توجیه درست بتوانند آثاری متناسب با اهداف جشنواره تولید و از ارسال آثار آرشیوی پرهیز کنند.

بسیاری از از آثار راه‎یافته به چنین جشنواره‎هایی معمولا آرشیوی بوده و بعضی از آن‎ها به جشنواره‎های مختلف راه یافته‎اند، درحالی که می‎توان با ایجاد دبیرخانه دائمی و فعال به سیاست‎گذاری و توجیه هنرمندان پرداخته و تولیدات فاخری متناسب با موضوع و اهداف برگزارکنندگان جشنواره اقدام کرد. هدف از برپایی این جشنواره‎ها کمک به ارتقای سطح خلاقیت و اندیشه هنرمندان جوان است تا بتوانند با خلق آثار محکم و متناسب با موضوع جشنواره، هنرآفرینی کنند. تداوم جشنواره باعث ایجاد انگیزه بیشتر در جامعه جوان هنرمندان خواهد شد و آنان را وادار می‎کند که به موضوعات مطرح شده در جشنواره عمیق‎تر فکر کنند و از نگاه هنری اثر خلق کنند.

تناسب آثار با ماموریت‎های محوری حوزه هنری از جمله دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، خانواده و بیداری اسلامی از مهمترین ملاک‎ها در این زمینه است. این آثار متناسب با این سیاست‎ها و از بعد مسائل فنی، هنری و زیبایی‎شناسی ارزیابی و داوری می‎شوند. قزوین از دیرباز در زمینه هنرهای تجسمی از جایگاه ممتازی برخوردار بوده است و به‎واسطه همین ویژگی برجسته، شایستگی و استحقاق این را دارد که دبیرخانه بخش تجسمی تولیدات مراکز استان‎ها را از صفر تا صد بر عهده داشته باشد.

کشف استعدادهای جوان و هدایت آن‎ها مهمترین رسالت جشنواره‎های هنری است. اگر برپایی این جشنواره‎ها صرفا برای برگزاری باشد، بیشتر به‎منزله یک کار نمایشی است، اما اگر به‎صورت کیفی‎تر و دائمی‎تر باشد، می‎توان استعدادهای زیادی را در تمام حوزه‎های مختلف شناسایی و به رشد کمی و کیفی آنها کمک کرد.

 

تولیدات مراکز استان


مصاحبه و گفتگو


گالری تصاویر


فراخوان جشنواره