همگام با چهارمین جشنواره آثار و تولیدات

«آپارتمان ابدی»، با چهارمین جشنواره آثار و تولیدات ابدی شد

نمایش خیابانی «آپارتمان ابدی» نوشته و کار آرش ساربان و علی بنائیان کاری از واحد نمایش حوزه هنری استان خوزستان برگزیده جشنواره تولیدات آثار و مراکزاستانی حوزه هنری شد.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع‎رسانی چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری، چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری از 7 لغایت 9 مهرماه در  اصفهان برگزار می‎گردد و آثار تولید شده در دو سال گذشته حوزه هنری مراکز استانی در کلیه رشته ها، پس از عبور از مراحل مختلف داوری به بخش نهایی مسابقه رسید و پس از اجرای آثار نمایشی و اکران آثار تصویری و برپایی آثار نمایشگاهی در مراسم اختتامیه ای که در روز نهم مهر ماه در اصفهان برگزار می گردد و از برگزیدگان تقدیر به‎عمل خواهد آمد.

تا کنون و با رای هیات داوران سنجش نمایش این جشنواره نمایش خیابانی « آپارتمان ابدی » بهترین اثر تولیدی دو سال گذشته حوزه هنری کشور قلمداد و برگزیده گردید. این نمایش قرار است روز هفتم مهر ماه در اصفهان به اجرا در آید.

در این نمایش که به معضلات اجتماعی آپارتمان نشینی با نگاهی طنز پرداخته ، محمد غدیرزاده ، علی غابشی ، آرش ساربان و علی بنائیان ایفای نقش می کنند.

گفتنی است چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری 7تا9 مهرماه سال جاری دربخش‎های موسیقی، تجسمی، هنرهای تصویری، ادبیات پایداری، محصولات فرهنگی، ادبیات ونمایش به میزبانی حوزه هنری استان اصفهان با حضور حوزه‎های هنری سراسر کشور  برگزار می‎شود.

 قسمت نظرات غیر فعال میباشد

یادداشت روز


وجود دبیرخانه دائمی جشنواره تولیدات مراکز استانی ضروری است

برای برپایی کیفی‎تر جشنواره صرفا تعداد شمارگان آن، ارتقای کیفی به جشنواره نمی‎دهد، بلکه در جهت پیشرفت دوره به دوره آن، باید دبیرخانه‎ای مرکزی به‎صورت دائمی تشکیل و در فاصله برپایی دوره‎های مختلف جشنواره به‎طور فعال‎تری عمل کنند. تشکیل دبیرخانه دائمی و برگزاری کارگاه‎های توجیهی ویژه هنرمندان موجب برقراری ارتباط مستحکم بین هنرمندان با جشنواره و تبیین اهداف برای آنان می‎شود تا با توجیه درست بتوانند آثاری متناسب با اهداف جشنواره تولید و از ارسال آثار آرشیوی پرهیز کنند.

بسیاری از از آثار راه‎یافته به چنین جشنواره‎هایی معمولا آرشیوی بوده و بعضی از آن‎ها به جشنواره‎های مختلف راه یافته‎اند، درحالی که می‎توان با ایجاد دبیرخانه دائمی و فعال به سیاست‎گذاری و توجیه هنرمندان پرداخته و تولیدات فاخری متناسب با موضوع و اهداف برگزارکنندگان جشنواره اقدام کرد. هدف از برپایی این جشنواره‎ها کمک به ارتقای سطح خلاقیت و اندیشه هنرمندان جوان است تا بتوانند با خلق آثار محکم و متناسب با موضوع جشنواره، هنرآفرینی کنند. تداوم جشنواره باعث ایجاد انگیزه بیشتر در جامعه جوان هنرمندان خواهد شد و آنان را وادار می‎کند که به موضوعات مطرح شده در جشنواره عمیق‎تر فکر کنند و از نگاه هنری اثر خلق کنند.

تناسب آثار با ماموریت‎های محوری حوزه هنری از جمله دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، خانواده و بیداری اسلامی از مهمترین ملاک‎ها در این زمینه است. این آثار متناسب با این سیاست‎ها و از بعد مسائل فنی، هنری و زیبایی‎شناسی ارزیابی و داوری می‎شوند. قزوین از دیرباز در زمینه هنرهای تجسمی از جایگاه ممتازی برخوردار بوده است و به‎واسطه همین ویژگی برجسته، شایستگی و استحقاق این را دارد که دبیرخانه بخش تجسمی تولیدات مراکز استان‎ها را از صفر تا صد بر عهده داشته باشد.

کشف استعدادهای جوان و هدایت آن‎ها مهمترین رسالت جشنواره‎های هنری است. اگر برپایی این جشنواره‎ها صرفا برای برگزاری باشد، بیشتر به‎منزله یک کار نمایشی است، اما اگر به‎صورت کیفی‎تر و دائمی‎تر باشد، می‎توان استعدادهای زیادی را در تمام حوزه‎های مختلف شناسایی و به رشد کمی و کیفی آنها کمک کرد.

 

تولیدات مراکز استان


مصاحبه و گفتگو


گالری تصاویر


فراخوان جشنواره